Dlaczego A+house?

Najważniejszą cechą projektowanych przez nas domów jest bardzo wysoki komfort względem niskich kosztów ich użytkowania. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa powstaje coraz więcej domów energooszczędnych i pasywnych. Dlatego warto podkreślić czym wyróżnia się dobry dom pasywny.

piktogram_konstrukcja

Efektywna konstrukcja bez mostków termicznych to podstawa domów energooszczędnych i pasywnych. Mostki termiczne to miejsca w budynku o znacznie podwyższonym współczynniku przewodzenia ciepła, czyli takie przez które przedostaje się ciepło z pomieszczenia na zewnątrz.  Występują one na narożnikach budynków, przy nieszczelnym montażu stolarki, przy balkonach oraz w przypadku niejednolitych przegród budowlanych. Pierwszym krokiem do ich wyeliminowania jest odpowiednio zaprojektowana bryła budynku. Równie ważne, szczególnie w technologii szkieletowej, jest ograniczenie zjawiska mostków cieplnych przy elementach konstrukcyjnych. W przypadku stosowanego przez nas systemu belek dwuteowych STEICOwall i STEICOjoist zjawisko liniowego przenikania ciepła  jest zredukowane.

piktogram_ocieplenie

Bardzo dobre ocieplenie to przede wszystkim gwarancja zdrowego domu. Ocieplenie to warstwa wypełniająca większą część przegrody w konstrukcji szkieletowej, dlatego zastosowanie odpowiedniego materiału jest sprawą kluczową przy budowie domu. Jednym z głównych parametrów przy wyborze termoizolacji jest współczynnik przenikania ciepła – im niższa jego wartość, tym lepiej. Jednak nie powinno to być jedyne kryterium przy podejmowaniu decyzji, ponieważ sama wartość nie gwarantuje efektywności izolacyjnej. Bardzo ważnymi czynnikami są także trwałość materiału, absorpcja wilgoci, zachowanie ocieplenia w kontakcie z wilgocią oraz zdolność kumulowania ciepła. Rozpatrując te parametry, wełna drzewna jest obecnie najlepszym materiałem izolacyjnym. Stosowana przez nas wełna drzewna potrafi wchłonąć w siebie i odparować, bez pogarszania parametrów izolacyjnych, taką ilość wilgoci, która stanowi nawet 1/5 masy własnej. Skutkuje to trwałym ociepleniem na długi okres użytkowania. Dodatkowo ogranicza zbieranie się wody w przegrodzie i występujące potem zawilgocenia, tak jak w przypadku styropianu czy wełny mineralnej. Jest to dla użytkowników gwarancja odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach, a zatem zdrowego domu.

piktogram_wykonanie

Solidne wykonanie jest niezbędne przy budowie domów energooszczędnych i pasywnych. Nawet najlepszy projekt i materiały nie wystarczą, jeżeli dom wykonany jest w zły, nieszczelny sposób. Dzięki produkcji całych elementów budowlanych w hali uzyskujemy gwarancję poprawnej realizacji projektu. Co więcej, jest to bardzo szybki i sprawny sposób na wybudowanie domu przy zachowaniu najwyższej jakości. 

piktogram_wentylacja

Wymiana powietrza z odzyskiem ciepła to rzecz o której znaczeniu bardzo często zapominamy. Aby czuć się dobrze w pomieszczeniu na każdą osobę w ciągu godziny powinno przypadać 30m3 świeżego powietrza. Przykładowo, oglądając film w dwie osoby w sypialni o powierzchni 13m2, powietrze z całego pomieszczenia powinno zostać dwukrotnie zmienione. Wywiewniki w oknach czy wentylacja grawitacyjna rzadko zapewniają taki efekt. Dodatkowo są one bardzo nieszczelne i przyczyniają się do znacznych strat ciepła. Przy oknach z wywiewnikiem bardzo często jest zimniej niż w pozostałych częściach pomieszczenia. Powstaje tam również niekomfortowe zjawisko przeciągu. Rozwiązaniem na te problemy jest wentylacja mechaniczna, która steruje przepływem powietrza w domu zapewniając odpowiednie warunki. Rekuperacja ogranicza również straty cieplne, odzyskując temperaturę z oddawanego na zewnątrz ciepłego powietrza. Zastosowanie tej technologii wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła gwarantuje zarówno komfort cieplny jak i oszczędność użytkowania.

piktogram_okna

Szczelne okna trójszybowe mają ogromny wpływ na zachowanie ciepła w budynku. W porównaniu do ścian, mają one dużo wyższy współczynnik przenikania ciepła. Dlatego należy w odpowiedni sposób lokalizować okna w budynku, tak by znajdowały się z nasłonecznionej strony, a także wybierać okna które w porównaniu z innymi mają o wiele lepsze współczynniki przenikania ciepła U. Stosowane przez nas okna wyróżniają się jakością i parametrami. Współczynnik U dla ramy nie przekracza wartości U≤1 W/m²K , natomiast dla szyby trójwarstwowej U ≤ 0,6 W/m²K.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.